این دو سه روز تو اینستا فقط داشتم استوری های دختر آبی رو توی اینستا رد میکردم . همه جا صحبت از دختر آبی و پیام تسلیت و قلب های آبی . تحریم ورزشگاه . اسکرین از پست های توئیت افراد مشهور و حرف های ضد و نقیض توی فضای مجازی . اونقدر مهم بود که بدبختی های خودمون رو یادمون رفت . که اگه چک برگشتی و نون شبم نداشتی یادت میره بدبختی هاتو . با این وضع من مشکل دارم .

بعد از خبر درگذشت دختر آبی کل اینترنت رو سرچ کردم همه اخبار رو خوندم . همه داستان های متفاوتی نوشته بودن.یه لحظه اصلا فکر کردم نکنه اخبار کذب باشه و من بیکار سرم کلاه رفته باشه . اما نه . سحر خدایاری وجود خارجی داشت و خودسوزی کرده و چند روز بعد هم بخاطر جراحت های زیاد فوت شده بود اما دلیشلش چی بود؟ یعنی واقعا بخاطر نرفتن به ورزشگاه و تماشای فوتبال یا بخاطر حبسی بود که دادگاه براش بریده بودن؟ اصلا چرا توی اخبار میگفت اصلا ماجرای حبس و زندان نبوده؟ چرا یه عده میگفتن جلوی ورزشگاه خوشو سوزونده و چرا عده ای داستان رو جور دیگه تعریف میکردن؟ اصلا مگه جلوی عموم مردم خودسوزی نکرده؟ چرا نباید حقیقت رو کسی ردونه و چرا چنین جریانی اینقدر باید بزرگ بشه که فیفا پیام تسلیت بفرسته و خبر از اعزام هیئتی به ایران رو بده ؟ 

ای کاش سحر زنده بود و خودم دلیل خودسوزی و این شکل خودکشیش رو میپرسیدم . اصلا شاید دلیلش ت و فوتبال نبوده ، شاید مثل هر داستان عاشقانه ای قضیه یک پسر در میون بوده باشه . هر چیزی ممکن بود دلیل این حرکت سحر بوده باشه ، میدونید خودسوزی و خودکشی یکی از اورژانس های روانپزشکیه . این که دختری مشکلات افسردگی و روحی و روانی به این شدت داشته دور از واقعیت نیست اما چرا برای اینکه دختری رو ی نکنیم چنین چیزی میگیم.اینکه میگین  مشکل روانی داشته و دست به خودکشی زده پس مشکل از خودش بوده ربطی هم به حکومت و دولت نداره . حالم از این حرف بهم میخوره . اتفاقا بیشترین ربط رو به حکومت و دولت داره ، چرا باید سحر از چنین مشکلی رنج ببره، چه کسی مسئوله ؟ نمیگم هر کی مشکل روانی داره مقصر همین حکومته اما حداقل تاثیری هم داره چون همین حکومت چنین جامعه ای رو تشکیل داده . جامعه ای خاکستری و بی روح و پر از دروغ های ی و کثیف . چرا هیچ کس مسئولیت خودسوزی ها و خودکشی ها رو نمیپذیره . ماجرای سحر فقط یک نمونه خییلی کوچکی از این جامعه ی تیره ماست . چه دخترانی که مورد سوء استفاده قرار میگیرن ، اونم به شیوه های مختلف حالا چه با ازدواج و چه با اجبار و زور . و سالهاست همه ی این ها رو در سینه دارن و چیزی نمیگن . خودکشی سحر فقط یک جرقه بود همه چیز نبود و نمیشه گفت با رفتن ن به ورزشگاه یا تحریم استادیوم ها ماجرا حل میشه . درسته که این میتونه یک حرکت باشه هر چند کوچک اما من فکر میکنم ماجرا سحر بزرگتر از این حرفا بود.

از یک ماجرایی خیلی دلم سوخت ، مطمئنم سحرم با شنیدن این حرفا اون بالا به گریه افتاده . پدرش گفت دخترم مشکل روانی داشته دست از سرش بردارید و ماجرا را ی نکنید و . .

میتونید برید و تمام حرفای این پدر رو بشنوید . لعنت به این جامعه که باید چنین افکاری رو پرورش بده . لعنت . نمیدونم چرا پدری باید دختر خودش رو بفروشه و فقط برای اینکه نون خودش رو از جانبازی و خدمت به حکومت بگیره چنین حرفی بزنه ، شاید به اجبار بوده اما بازم اسمش پدر است .

رامین مظهر شاعر افغان شعری رو تقدیم میکنه به دختر آبی. مردم افغانستان زیر پستش مینویسند: تو دلسوزی یا غریبه پرست. یکی گفته بود ماجرای فرخنده را همین ایرانی ها به سخره گرفتند ، در افغانستان دختران حتی از کوچکترین امکانات هم برای تحصیل در مناطق دوردست برخوردا نیستند . در افغانستان دختران را به اجبار شوهر میدهند و حرفهای اینچنینی . بهشون حق میدم مردمی مظلوم و ستم دیده و ما مردمی متکبر و دست به گوشی که برای فردایمان در اینستا چه استوری کنیم که خودمان را آزاد اندیش جلوه بدهیم . نمیخواهم بگویم رامین مظهر آدمی غریبه پرست و خودشیفته است . اتفاقا دوستش دارم . خودش هم در جواب گفته بود که من ملی گرا نیستم و کوچکترین اتفاقی هم در جیی از جهان بیفتد دلم را به درد می آورد . چه برسد به ایران که نزدیک هم هست . 

ای کاش به شکلی تمام این ظلم ها تمام میشد . ای کاش ترس تمام میشد . به نظرم تمام اینها به خاطر ترس است ، ترس از دست دادن ترس از مردن و وابستگی ها . دلم میخواد برم روی پشت بوم خونمون فریاد بزنم . اصلا به نشانه اعتراض برم شیشه اای یکی از سازمانهای کاغذی و بیکاره ی شهرم رو با سنگ خورد کنم . یا شناسنامه ام را پاره کنم و بگویم میخواهم آزاد باشم نه اسیر ت های کثیف شخصی عده ای افراد .

مشخصات

• دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: چنین ,اصلا ,دختر ,باشه ,تمام ,خودسوزی ,غریبه پرست ,افغانستان دختران ,تمام میشد ,رامین مظهر ,مشکل روانی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خرید و فروش رتبه های شرکت Lkjhgfds نرم افزار مدیریت هوشمند دفترچه تلفن تلیار اجاره آپارتمان مبله BTS ﺑﻪ ﻛﺴﻰ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻦ ﺍﺳﺖ ﺭﺣﻢ ﻛﻨﻴد معرفی بهترین ها سیاسی. فرهنگی و تفریحی آرامش زندگی???????????????? عقل و دین